Spoření na penzi pro spokojený důchod

Finanční gramotnost

Spoření na penzi se stává nezbytností, již dnes je těžké vyžít s průměrnou penzí, není možné se spoléhat že se situace zlepší, spíše naopak. Otázkou je jak si spokojené stáří zajistit, bez nutnosti si utahovat opasek již dnes, a nemuseli jste se obávat důchodového věku.

S řešením jak se zajistit na stáří Vám pomůžeme, jsme skupina finančních poradců, naše služby jsou zcela zdarma, nic nám neplatíte, pořádáme přednášky na základních školách a učíme mladé lidi finanční gramotnosti, aby  věděli jak je důležité se zajistit na stáří a proč. Nespoléhejte se pouze na stát, a uchopte svou budoucnost do svých rukou.


Možnosti spoření na penzi

Možností, jak si zajistit slušný příjem i ve stáří  je celá řada. Poradíme Vám, jak investovat své

úspory, zhodnotit je a zajistit si tak vyšší životní standard, ptáte se kdy začít se spořením? Čím dříve začnete, tím lépe

Důchodové připojištění

Funguje na principu pravidelného ukládání určité částky do vybraného penzijního fondu.Spořící částka je navýšena o pravidelný příspěvek, který vám poskytne stát.Výše příspěvku se odvíjí od výše měsíčního, čtvrtletního, půlročního či ročního spoření. Na tento druh spoření může přispívat také zaměstnavatel. Pro využití všech výhod je důležité pravidelně spořit po smluvenou minimální dobu a peníze nevybírat dříve než v 60. Letech.

Fondy

Spořit si na důchod je možné také pomocí fondů, které nabízí většina bankovních domů nebo Investičních společností. Tento typ spoření pracuje na principu pravidelného ukládání smluvené částky na číslo sběrného účtu u konkrétního fondu konkrétního zřizovatele a ten za vás investujedo vybraných podílových listů svého portfolia. U těchto typů fondů se jedná spíše o konzervativní investování ze strany zřizovatele. Z dlouhodobého hlediska se jedná o poměrně efektivní způsob spoření. Vložené peníze netratí na své hodnotě s ohledem na inflaci, jelikož se zhodnocují. Nevýhodou jsou poměrně vysoké odvody zřizovateli, většinou se pohybují okolo 2-3% .

Dluhopisy

Další možností je investování do dluhopisů. Dluhopisy jsou cenné papíry s dlouhou dobou splatnosti, někdy až 10 roků. Obecně platí, že čím je kratší doba splatnosti cenného papíru, tím se podstupuje menší riziko, ale bohužel také přináší nižší zisk. Nákup dluhopisů si žádá vyšší vstupní investici, je důležité pečlivě  vybírat do jakých dluhopisů budete investovat.

Další možnosti

Můžete využít i jiné způsoby spoření. Jako klasické spořící účty, spořící účty s výpovědní dobou,termínované vklady, stavební spoření nebo životní pojištění. Spořící účty a termínované vkladynenabízí vysoké výnosové procento a tedy pro dlouhodobé spoření nejsou úplně vhodné. Podobně na tom je prozatím také stavební spoření.

Kdy začít spořit?

Kdy začít se spořením na důchod? Samozřejmě že co nejdříve, protože platí, že čím delší je doba spoření, tím nižší částky musíte investovat. Asi se vám bude zdát zbytečné začínat se spořením na důchod už ve dvaceti, ale právě to je ideální doba k naspoření dostatku financí,

Které vám umožní užívat si spokojený důchod. Začít můžete samozřejmě i ve vyšším věku, ale počítejte s tím, že budete muset spořit mnohem vyšší částku, aby vám byl vyplácen dostatečně vysoký důchod. Další možností je investování do nemovitostí. Investice do vlastního bydlení formou hypotéky, Budete mít vyřešeno bydlení a než půjdete do důchodu máte hypotéku splacenou, nemovitost je vaše a vy šetříte na nájmu.

Kontaktujte nás a my Vám pomůžeme vybrat takové spoření na penzi, které Vám bude vyhovovat.
KONTAKT:      
Mysliveček Marcel
             Telefon:              777 523 885
                e-mail:            zajisti.se@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one